Poradna

Rádi Vám poradíme online, když to bude v našich silách. Nejsme však schopni po internetu určovat kompletní diagnózy, když jsme zvířátko osobně nevyšetřili. 

Vaše i naše komentáře jsou veřejné.

Napiště nový záznam do knihy návštěv

 
 
 
 
 
 
Pole označená * jsou povinná.

Vložené vzkazy podléhají schválení moderátorem.

Pokud si přejete dostat odpověď na svůj dotaz e-mailem, vyplňte ho zde.
1 entry.
Božena Holešinská Božena Holešinská wrote on 29. 1. 2021 at 12:15
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, co mám dělat s naším Samem, nebo co mu mám dát - hárají fenky a on potkal jednu a od té doby asi týden nejí, nespí, jenom se jakoby třepe. Už jsem mu vyzkoušela i různé pamlsky, tak možná jednu tyčinku snědl. Stále jen vyhlíží tu fenku, kňučí a jenom ven a ven. Dala jsem mu na uklidnění půlku oxazepamu, ale nevím, jestli mu to můžu dávat. Děkuji za zprávu a přeji hezký den.
Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat, co mám dělat s naším Samem, nebo co mu mám dát - hárají fenky a on potkal jednu a od té doby asi týden nejí, nespí, jenom se jakoby třepe. Už jsem mu vyzkoušela i různé pamlsky, tak možná jednu tyčinku snědl. Stále jen vyhlíží tu fenku, kňučí a jenom ven a ven. Dala jsem mu na uklidnění půlku oxazepamu, ale nevím, jestli mu to můžu dávat. Děkuji za zprávu a přeji hezký den.
MVDr. Michaela Krahulová Admin Reply by: MVDr. Michaela Krahulová
Dobrý den, tento problém má více majitelů psů - nekastrovaných samců. Je to pohlavní pud, který nedoporučuji tlumit léky a v žádném případě nezačínejte žádnou medikaci sama bez odborníka. Pejskovi tím můžete více uškodit než ulevit. Nepíšete jak je psík starý a jak zvládal přítomnost hárajících fen dříve. Předpokládám, že se jedná o mladého pejska. Aktuálně pomůže jen zabavit mu hlavičku - cvičit, hrát si, dlouhé procházky, pořádně ho unavit, trénovat různé triky apod... Začíná období, kdy bude hárat každá nekastrovaná fena....háravky budete potkávat prakticky každý den. Není možné mít psa "oblblého léky" několik měsíců v roce. Do budoucna se tohoto chování vyvarujete jen kastrací Vašeho pejska. Pokud je to velký "erotoman", tak mu navíc na stará kolena hrozí problémy s prostatou (tzv. benigní hyperplazie, kdy se prostata zvětší v důsledku vysoké hladiny testosteronu). I to vyřeší trvale jen kastrace. Pokud je pejsek chovný, nebo z jiného důvodu s kastrací nesouhlasíte, pak doporučuji zapracovat na učení "ignorace" pachu háravek.....a to jedině tak, že postupně psíka budete učit poslušnosti a různé triky v rušivém prostředí (za přítomnosti háravek). Takže naopak se háravým fenkám nevyhýbat, ale vyhledávat je. To je ovšem běh na dlouhou trať a doporučuji na tento trénink vyhledat zkušeného... Read more
Dobrý den,
tento problém má více majitelů psů - nekastrovaných samců. Je to pohlavní pud, který nedoporučuji tlumit léky a v žádném případě nezačínejte žádnou medikaci sama bez odborníka. Pejskovi tím můžete více uškodit než ulevit.
Nepíšete jak je psík starý a jak zvládal přítomnost hárajících fen dříve. Předpokládám, že se jedná o mladého pejska.
Aktuálně pomůže jen zabavit mu hlavičku - cvičit, hrát si, dlouhé procházky, pořádně ho unavit, trénovat různé triky apod...
Začíná období, kdy bude hárat každá nekastrovaná fena....háravky budete potkávat prakticky každý den. Není možné mít psa "oblblého léky" několik měsíců v roce.
Do budoucna se tohoto chování vyvarujete jen kastrací Vašeho pejska. Pokud je to velký "erotoman", tak mu navíc na stará kolena hrozí problémy s prostatou (tzv. benigní hyperplazie, kdy se prostata zvětší v důsledku vysoké hladiny testosteronu). I to vyřeší trvale jen kastrace.

Pokud je pejsek chovný, nebo z jiného důvodu s kastrací nesouhlasíte, pak doporučuji zapracovat na učení "ignorace" pachu háravek.....a to jedině tak, že postupně psíka budete učit poslušnosti a různé triky v rušivém prostředí (za přítomnosti háravek). Takže naopak se háravým fenkám nevyhýbat, ale vyhledávat je. To je ovšem běh na dlouhou trať a doporučuji na tento trénink vyhledat zkušeného trenéra, ideálně věnujícího se pozitivní motivaci.
Aktuálně je pro něj pach háravých fen vzácné afrodiziakum...udělejte mu z toho běžnou všední věc. A léky, prosím, žádné nedávejte.

Přeji mnoho štěstí a trpělivosti.
MVDr. Michaela Krahulová